20850 uczestników                                                          
7658 wydanych certyfikatów                         
  6440  wydanych zaświadczeń                           

Informacje ogólne

Koszt szkolenia

Prelegenci

Program szkolenia

Koordynator szkolenia
mgr Ilona Masna
tel. 22 769 33 04, kom. 692 149 552
e-mail: imasna@cnbop.pl
Lokalizacja
Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Nadwiślańska 213
05-420 Józefów /k. Otwocka
Liczba miejsc
30 *
Opis

W związku ze zmianami w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej dotyczącymi rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych i samodzielnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, CNBOP-PIB otrzymało akredytację Komendanta Głównego  PSP na prowadzenie szkoleń według przygotowanego i przedłożonego do KG PSP programu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jednodniowego, punktowanego szkolenia prowadzonego przez specjalistów CNBOP-PIB oraz praktyków współpracujących z Instytutem.

Szkolenie ma na celu przedstawienie rzeczoznawcom zagadnień z zakresu bezpieczeństwa pożarowego zawartych w przepisach techniczno-budowlanych oraz przeciwpożarowych. Poprzez zajęcia warsztatowe uczestnikom szkolenia zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady rozwiązań projektowych i ocena ich prawidłowości pod względem ochrony przeciwpożarowej, a także wyjaśnienia najczęściej pojawiających się problemów i błędów projektowanych.

Liczba punktów przyznana za szkolenie: 3 pkt.

Ilość godzin: 9

Adresaci szkolenia

Szkolenie dla Rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, kandydatów na rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz specjalistów.

Osoby nie będące rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych podchodzą DOBROWOLNIE do testu na zakończenie szkolenia. Niezależnie od podjętej decyzji, zarówno w przypadku podejścia do testu lub nie otrzymują Zaświadczenie o uczestniczeniu w szkolenia.

Koszt szkolenia
Wariant I
Koszt szkolenia
900,00 zł brutto / osoba (szkolenie zwolnione z podatku VAT na podstawa § 3 ust.1 pkt 13 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień Dz.U. 2020 poz.1983 oraz z 2021 r. poz.2464)

Obejmuje:

  • Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
  • Test na zakończenie szkolenia;
  • Zaświadczenie o realizacji szkolenia;
  • Lunch i serwis kawowy;
Daniel Dróżdż

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Od 2006r na stałe związany z problematyką budownictwa, posiadający doświadczenie zawodowe zarówno po stronie Inwestora jak również wykonawstwa. Przez ostatnie 7 lat zatrudniony w Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie do chwili obecnej pełni funkcję Głównego Inżyniera, trzymającego pieczę nad całokształtem stanu technicznego kompleksu zamkowego.

st. bryg. dr inż. Arkadiusz Kielin

Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, służbę w ochronie przeciwpożarowej pełni od 1999 roku. W 2003 roku ukończył studia I stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, w 2005 roku ukończył studia II stopnia w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie a w 2008 roku studia podyplomowe w zakresie Zarządzania ryzykiem w Akademii Finansów w Warszawie. W marcu 2021 roku obronił rozprawę doktorską pt. "Organizacja działań ratowniczych prowadzonych przez Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego podczas awaryjnego rozładunku cystern przewożących substancje niebezpieczne" i uzyskał stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie nadany w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Na przestrzeni lat zajmował wiele stanowisk dowódczych tj.: dowódca zmiany, zastępca dowódcy JRG, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego a obecnie Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie. Pełnił także nieetatowe funkcje: Zastępcy Dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Kraków 6” COO, Dowódcy Kompanii Gaśniczej „Smok I” COO, Zastępcy Dowódcy Batalionu „Kraków”. Ukończył wiele kursów, szkoleń i ćwiczeń w ramach mechanizmu wspólnotowego UE. Współorganizator wielu konferencji naukowych z zakresu ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych a także ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Konrad Leszczuk

Mgr inż. pożarnictwa SGSP (aktualnie APOŻ) , inż. chemii WAT, absolwent studiów podyplomowych Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych PŁ, autor opracowań w zakresie profilaktyki przeciwpożarowej i zapobiegania poważnym awariom przemysłowym, specjalista działu zapobiegania awariom przemysłowym w zakładzie o zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej, prowadzący szkolenia w zakresie zabezpieczenia przed pożarem zabytków oraz  zbiorów muzeów.

prof. dr hab. Andrzej Koss

Profesor Akademii Sztuk Pięknych, konserwator zabytków,  dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki oraz pomysłodawca i kierownik zarządzający innowacyjnym Pogotowiem Konserwatorskim – Mobilnym Laboratorium dla ochrony, konserwacji i zabezpieczenia dzieł sztuki i obiektów zabytkowych w architekturze. Realizator licznych badań i prac konserwatorskich oraz dużych przedsięwzięć konserwatorskich, takich jak np. Archikolegiata w Tumie pod Łęczycą, kaplice na Wawelu, Zamek Krzyżtopór, Muzeum - Pałac w Wilanowie, Jasna Góra i inne. Autor licznych publikacji naukowych, wieloletni wiceprzewodniczący Głównej  Komisji Konserwatorskiej, członek licznych komisji konserwatorskich, rzeczoznawca MKiDN oraz propagator polskich ośrodków kształcenia konserwatorów (m.in. wystawy w Rzymie, Parlamencie w Brukseli w Mastrich, Berlinie, Hildeshaim).

dr Monika Wyszomirska

Doktor nauk prawnych Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny, ekonomista; specjalizuje się w prawie podatkowym, finansowym, administracyjnym i cywilnym, w tym m.in. w zakresie projektów naukowych i prac rozwojowych oraz dużych projektów informatycznych. Autorka 8 książek o tematyce podatkowej, wydanych przez Wydawnictwo C.H.BECK oraz ponad 250 artykułów prasowych poruszających kwestie dotyczące materialnego oraz procesowego prawa podatkowego i administracyjnego. Posiada bogate doświadczenie zarówno w sporządzaniu opinii i analiz prawnych, jak i reprezentowaniu stron przed Wojewódzkim i Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz sądami powszechnymi wszystkich instancji. Występuje również przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawach dotyczących dotacji oraz podatków.

ORSID: 0000-0002-7780-2699

dr Piotr Zambrzycki

Wieloletni wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, sekretarz naukowy Międzyuczelnianego Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.  Autor licznych realizacji konserwatorskich i uczestnik projektów badawczych w kraju i za granicą. Specjalizuje się w zakresie dokumentacji i badań nieniszczących obiektów zabytkowych. Stale współpracuje z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, instytucjami kultury, muzeami, jednostkami administracji samorządowej i kościoła. Jest Autorem szeregu publikacji w zakresie konserwacji i badań specjalistycznych w czasopismach branżowych krajowych i za granicznych.

st. bryg. dr hab. inż. Jacek Zboina

Pełni służbę w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowym Instytucie Badawczym na stanowisku Z-cy Dyrektora ds. Certyfikacji i Dopuszczeń. Specjalizuje się w ochronie przeciwpożarowej, technicznych systemach zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz ocenie zgodności. Absolwent studiów inżynierskich i magisterskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, ukończył również studia podyplomowe Menadżer Innowacji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Stopień naukowy doktora nauk społecznych w zakresie nauk o bezpieczeństwie uzyskał w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich. Oficer PSP. Rzeczoznawca Komendanta Głównego PSP ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Harmonogram szkolenia

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:

  1. POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora do dnia 27.05.2025, po tym terminie otrzymacie Państwo potwierdzenie organizacji. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
  2. Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

1 Termin ustalany przy zgłoszeniu się minimalnej liczby osób

2 Nowy termin wkrótce