Szkolenie dla Rzeczoznawców: Przeciwpożarowy wyłącznik prądu IV - szkolenie CNBOP-PIB 07.11.2024
Informacje ogólne
Koszt szkolenia
Prelegenci
Program szkolenia
ul. Nadwiślańska 213
05-420 Józefów /k. Otwocka
W związku ze zmianami w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej dotyczącymi rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych i samodzielnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, CNBOP-PIB otrzymało akredytację Komendanta Głównego PSP na prowadzenie szkoleń według przygotowanego i przedłożonego do KG PSP programu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jednodniowego, punktowanego szkolenia prowadzonego przez specjalistów CNBOP-PIB oraz praktyków współpracujących z Instytutem.
Szkolenie ma na celu przedstawienie rzeczoznawcom zagadnień z zakresu bezpieczeństwa pożarowego zawartych w przepisach techniczno-budowlanych oraz przeciwpożarowych. Poprzez zajęcia warsztatowe uczestnikom szkolenia zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady rozwiązań projektowych i ocena ich prawidłowości pod względem ochrony przeciwpożarowej, a także wyjaśnienia najczęściej pojawiających się problemów i błędów projektowanych.
Liczba punktów przyznana za szkolenie: 3 pkt.
Ilość godzin: 9
Szkolenie dla Rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, kandydatów na rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz specjalistów.
Osoby nie będące rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych podchodzą DOBROWOLNIE do testu na zakończenie szkolenia. Niezależnie od podjętej decyzji, zarówno w przypadku podejścia do testu lub nie otrzymują Zaświadczenie o uczestniczeniu w szkolenia.
Wariant I
Obejmuje:
- Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
- Test na zakończenie szkolenia w wersji papierowej;
- Zaświadczenie o realizacji szkolenia;
- Obiad i serwis kawowy;
Absolwent Wydziałów Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego i Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz programu „Management 2017” realizowanego przez ICAN Institute. Od 2008 r. zatrudniony w CNBOP-PIB jako specjalista ds. certyfikacji urządzeń sygnalizacji alarmu pożarowego i automatyki pożarniczej w Jednostce Certyfikującej. Od października 2014 roku Kierownik Zakładu Ocen Technicznych CNBOP-PIB. Współautor wielu standardów CNBOP-PIB oraz monografii z zakresu ochrony przeciwpożarowej, które stanowią kompendium wiedzy na temat certyfikacji wyrobów i usług. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzieli się z czytelnikami na łamach krajowych czasopismach branżowych, jako autor i współautor artykułów o tematyce związanej z bezpieczeństwem pożarowym, a także z uczestnikami szkoleń i konferencji jako wykładowca.
Absolwentka Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (aktualnie Akademii Pożarniczej). Od 2015 r. specjalista ds. urządzeń sygnalizacji alarmu pożaru i automatyki pożarniczej w Jednostce Certyfikującej Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowego Instytutu Badawczego w Józefowie. Współautorka standardów i wytycznych CNBOP-PIB oraz publikacji naukowych i branżowych z zakresu oceny zgodności wyrobów, bezpieczeństwa pożarowego i ochrony przeciwpożarowej. Auditor inspekcji zakładowej kontroli produkcji (ZKP) oraz ocen warunków techniczno-organizacyjnych (WTO).
Od 2006 roku pracownik Centrum Naukowo-Badawczzego Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowego Instytutu Badawczego w Józefowie. Od 2009 roku na stanowisku kierownika Zespołu Laboratoriów Sygnalizacji Alarmu Pożaru i Automatyki Pożarniczej. Członek komitetów technicznych przy PKN - KT264 ds. Systemów Sygnalizacji Pożarowej oraz KT 306 ds. Bezpieczeństwa Powszechnego i Ochrony Ludności. Specjalizacja w zakresie badania EMC i zasilaczy pożarowych. Specjslista w zakresie badań na potrzeby certyfikacji elementów systemów sygnalizacji pożarowej oraz systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła (central sygnalizacji pożarowej, central dźwiękowych systemów ostrzegawczych, głośników, zasilaczy), auditor inspekcji zakładowych kontroli produkcji. Autor kilkudziesięciu publikacji i referatów na konferencjach naukowo-technicznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.
Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej, jako Specjalista Zespołu Laboratoriów Sygnalizacji Alarmu Pożaru i Automatyki Pożarniczej. Zajmuje się badaniami kwalifikacyjnymi, w tym badaniami funkcjonalnymi, środowiskowymi oraz kompatybilności elektromagnetycznej, na potrzeby certyfikacji urządzeń systemów sygnalizacji pożarowej, głównie central i głośników do dźwiękowych systemów ostrzegawczych oraz systemów zasilania. Wieloletni auditor wiodący lub techniczny dokonuje ocen zakładowej kontroli produkcji badanych wyrobów. Autor publikacji na tematy związane z ochroną przeciwpożarową budynków i obiektów budowlanych. Specjalista w zakresie badań na potrzeby certyfikacji elementów systemów sygnalizacji pożarowej oraz systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła (central sygnalizacji pożarowej, central dźwiękowych systemów ostrzegawczych, głośników, zasilaczy), auditor inspekcji zakładowych kontroli produkcji. Autor kilkudziesięciu publikacji i referatów na konferencjach naukowo-technicznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.
Alina Wolańska od 2014 absolwentka wydziału Inżynierii Materiałowej i Informatyki Przemysłowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie pracuje jako Specjalista w Zespole Laboratoriów Procesów Spalania i Wybuchowości w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej – PIB w Józefowie. Specjalizuje się w badaniach reakcji na ogień materiałów budowlanych.
Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych nr uprawnień KG PSP - 390/99
Rzeczoznawca SITP nr uprawnień 37/2007 w specjalnościach: ochrona przeciwpożarowa w budownictwie, zabezpieczenie przeciwpożarowe technologii przemysłowych, przeciwdziałanie poważnym awariom przemysłowym, urządzenia gaśnicze, systemy sygnalizacji pożarowej,, integracja systemów bezpieczeństwa.
DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:
- magister inżynier pożarnictwa, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie,
- ukończone studia podyplomowe w specjalności technika pożarnicza, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie,
- 16-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w pionie kontrolo – rozpoznawczym Państwowej Straży Pożarnej,
- od 2004 r. nadzoruje dział projektowy firmy CERBEX Sp. z o.o. specjalizującej się w projektowaniu zabezpieczeń przeciwpożarowych,
- autor wielu prezentacji i wystąpień na ogólnopolskich i zagranicznych konferencjach dot. zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jako rzeczoznawca zajmuje się zagadnieniami z zakresu: doradztwa i konsultacji w zakresie przepisów o ochronie przeciwpożarowej, opracowywania ekspertyz i opinii technicznych w zakresie ochrony przeciwpożarowej, uzgadniania dokumentacji projektowych, sporządzania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, opracowywania scenariuszy rozwoju pożaru.
Przeciwpożarowy wyłącznik prądu
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:
- POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora do dnia 14.10.2024, po tym terminie otrzymacie Państwo potwierdzenie organizacji. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
- Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.