20850 uczestników                                                          
7658 wydanych certyfikatów                         
  6440  wydanych zaświadczeń                           

Informacje ogólne

Koszt szkolenia

Prelegenci

Program szkolenia

Koordynator szkolenia
mgr Ilona Masna
tel. 22 769 33 04, kom. 692 149 552
e-mail: imasna@cnbop.pl
Lokalizacja
Warszawski Dom Technika „NOT”
ul. Tadeusza Czackiego 3/5
00-043 Warszawa
Liczba miejsc
150 *
Opis

W związku ze zmianami w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej dotyczącymi rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych i samodzielnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, CNBOP-PIB otrzymało akredytację Komendanta Głównego  PSP na prowadzenie szkoleń według przygotowanego i przedłożonego do KG PSP programu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jednodniowego, punktowanego szkolenia prowadzonego przez specjalistów CNBOP-PIB oraz praktyków współpracujących z Instytutem.

Szkolenie ma na celu przedstawienie rzeczoznawcom zagadnień z zakresu bezpieczeństwa pożarowego zawartych w przepisach techniczno-budowlanych oraz przeciwpożarowych. Poprzez zajęcia warsztatowe uczestnikom szkolenia zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady rozwiązań projektowych i ocena ich prawidłowości pod względem ochrony przeciwpożarowej, a także wyjaśnienia najczęściej pojawiających się problemów i błędów projektowanych.

Liczba punktów przyznana za szkolenie: 5 pkt.

Ilość godzin: 15

Adresaci szkolenia

Warsztaty dla Rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, kandydatów na rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz specjalistów.

st. bryg. mgr inż. Ernest Ziębaczewski

Absolwent wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Od 2005 roku pełni służbę w Biurze Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, zajmując się zagadnieniami dotyczącymi technicznych zabezpieczeń w obszarze ochrony przeciwpożarowej. Przedstawiciel Komendanta Głównego PSP w EU Fire Safety Network. W latach 2007-2009 wykładowca akademicki z zakresu metod obliczeniowych skutków wybuchów generowanych w środowisku pożarowym na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Autor wielu publikacji naukowych, technicznych i popularyzatorskich z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

st. bryg. mgr inż. Rafał Szczypta

Zastępca Dyrektora Biura Przeciwdziałania Zagrożeniom w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej

st. bryg. dr inż. Paweł Janik

Absolwent studiów magisterskich Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz studiów doktoranckich w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w zakresie informatyki na Politechnice Łódzkiej oraz zarządzania kryzysowego w SGSP.
Od 2018 roku Dyrektor CNBOP-PIB. Redaktor naczelny czasopisma naukowego CNBOP-PIB „Safety & Fire Technology”.

st. kpt. mgr inż. Kamil Wleciał

Wydział Zabezpieczeń Przeciwpożarowych, Biuro Przeciwdziałania Zagrożeniom w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej

Antoni Celej

Wiceprezes SITP, Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych

inż. Ryszard Małolepszy

Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej rocznik 1983. Przejście w stan spoczynku w 1994 r. jako st. kapitan. Od 2003 r do 2019 Dyrektor Izby Rzeczoznawców SITP w Warszawie. Czynny rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych od 1989 r. do dnia dzisiejszego.

Posiadane pozostałe uprawnienia:

  • Inspektor ochrony radiologicznej,
  • Rzeczoznawca SITP w specjalnościach:
  • Ochrona przeciwpożarowa w budownictwie,
  • Systemy sygnalizacji pożarowej,
  • Dźwiękowe systemy ostrzegawcze,
  • Zabezpieczenie technologii przemysłowych.
  • Pełnione obecnie funkcje w SITP:
  • Przewodniczący Komitety Technicznego SSP,
  • Sekretarz Komitetu Technicznego DSO,
  • Członek Rady Naukowo-technicznej.

Przykładowe opracowania:

  • Współautor Wytycznych projektowania SSP,
  • Współautor Wytycznych projektowania DSO,
  • Autor wielu artykułów w miesięcznikach branżowych,
  • Autor wielu referatów na seminariach i konferencjach związanych z bezpieczeństwem pożarowym.
Krzystof Kunecki

Dyrektor ds. Technicznych Technical Director. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektrycznego, studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Obecnie dyrektor ds. technicznych w firmie Schrack Seconet Polska Sp. z o.o., która jest producentem i dystrybutorem systemów bezpieczeństwa pożarowego. Inżynier z wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania i wdrażania instalacji sygnalizacji pożarowej, instalacji sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi oraz integracji urządzeń przeciwpożarowych. Autor/współautor licznych publikacji branżowych z obszaru technicznych systemów bezpieczeństwa pożarowego. Prelegent na licznych konferencjach naukowych i warsztatach w zakresie technicznych systemów bezpieczeństwa pożarowego. Członek KT nr 264 PKN Systemy Sygnalizacji Pożarowej. Współautor i opiniujący wytyczne projektowania wydane przez SITP w zakresie instalacji sygnalizacji pożarowej. Współautor wytycznych CNBOP-PIB/SITP dotyczących systemów integrujących urządzenia przeciwpożarowe

Mariusz Sobecki

Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, rzeczoznawca ds zabezpieczeń przeciwpożarowych, rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Przewodniczący Rady Naukowo-Technicznej SITP, członek komitetów technicznych SITP opracowujących wytyczne w zakresie projektowania instalacji sygnalizacji pożarowej, systemów integrujących urządzenia przeciwpożarowe, ewakuacji osób z niepełnosprawnościami. Członek Komitetu Technicznego nr 180 Bezpieczeństwo pożarowe obiektów oraz Komitetu Technicznego nr 264 Systemy sygnalizacji pożarowej Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Autor wielu publikacji w prasie specjalistycznej w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz wystąpień na konferencjach i seminariach dot. ochrony przeciwpożarowej. Wykładowca na studiach podyplomowych SGSP dla kandydatów na rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.

mgr inż. Konrad Zaciera

Absolwent Wydziałów Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego i Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz programu „Management 2017” realizowanego przez ICAN Institute. Od 2008 r. zatrudniony w CNBOP-PIB jako specjalista ds. certyfikacji urządzeń sygnalizacji alarmu pożarowego i automatyki pożarniczej w Jednostce Certyfikującej. Od października 2014 roku Kierownik Zakładu Ocen Technicznych CNBOP-PIB. Współautor wielu standardów CNBOP-PIB oraz monografii z zakresu ochrony przeciwpożarowej, które stanowią kompendium wiedzy na temat certyfikacji wyrobów i usług. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzieli się z czytelnikami na łamach krajowych czasopismach branżowych, jako autor i współautor artykułów o tematyce związanej z bezpieczeństwem pożarowym, a także z uczestnikami szkoleń i konferencji jako wykładowca.

mgr inż. Robert Śliwiński

Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (2011) oraz Szkoły Głównej Handlowej (2020). Od początku kariery zawodowej związany z Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowym Instytutem Badawczym jako specjalista Jednostki Certyfikującej. Prowadził procesy oceny zgodności dla podzespołów systemów sygnalizacji pożarowej, w tym podzespołów dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Pełnił rolę koordynatora obszaru merytorycznego urządzeń sygnalizacji alarmu pożaru i automatyki pożarniczej. Do 2019 przedstawiciel CNBOP-PIB w grupie sektorowej Jednostek Notyfikowanych Sector Group of Notified Bodies SG07 for Fixed Firefightings Systems. Od 2019 roku Zastępca Kierownika Zakładu Ocen Technicznych CNBOP-PIB. Autor artykułów w prasie branżowej związanych z bezpieczeństwem pożarowym. Jego zainteresowania dotyczą również autonomicznych czujek dymu i tlenku węgla stosowanych poza systemami sygnalizacji pożarowej. Współautor wytycznych CNBOP-PIB dot. systemów integrujących urządzenia przeciwpożarowe oraz wytycznych CNBOP-PIB | SITP dot. dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Auditor zakładowej kontroli produkcji, auditor wewnętrzny, ewaluator CNBOP-PIB. Przeprowadził blisko 300 inspekcji w zakładach produkcyjnych na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Indonezji, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz większości krajów Europejskich oceniając na zlecenie klientów CNBOP-PIB zakłady produkujące podzespoły SSP. Członek Komitetu Technicznego PKN 173 Interfejsów i Budynkowych Systemów Elektronicznych.

Kamil Babiński

Absolwent Politechniki Gdańskiej kierunków elektrotechnika oraz energetyka. Ekspert elektromobilności w Polsce. Autor wielu publikacji naukowych dotyczących elektrotechniki, w tym najlepszej publikacji „Nowoczesny system sterowania ATSE” w Polsce 2017 roku, gdzie został nagrodzony przez Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. CTO grupy ChargeIn, Prezes Zarządu Avitron Polska i Wiceprezes Zarządu Avitron Norge. Członek organizacji NELFO odpowiadającej za norweskie bezpieczeństwo elektroenergetyczne oraz aktywny inspektor instalacji elektrycznych i ppoż z norweskimi uprawieniami DSB i DFB. Aktywnie projektuje oraz nadzoruje duże instalacje elektryczne, szczególnie instalacje stacji ładowania. Do tej pory nadzorował instalację ponad tysiąca stacji ładowania w Norwegii. W Polsce skupiony na wsparciu merytorycznym oraz rozwijaniu i promowaniu najbardziej efektywnych rozwiązań w e-mobilności. Członek organizacji PSPA, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa ppoż i instalacjach e-mobility.

mgr inż. Piotr Matuszewski

Dyrektor Produkcji w firmie Ela-compil sp. z o.o., szef działu FPM+ Absolwent wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej na kierunku Elektrotechnika w specjalizacji Elektroniczna Aparatura i Systemu Pomiarowe. Członek Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa posiadający nieograniczone uprawnienia do projektowania i kierowania robotami w specjalności telekomunikacyjnej a także elektrycznej i elektroenergetycznej. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w branży technicznej ochrony obiektów. Autor i współautor projektów systemów zabezpieczeń i systemów technicznej ochrony przeciwpożarowej. Propagator technologii BIM i nowoczesnych technik projektowania. Autor licznych publikacji branżowych, prelegent na konferencjach i seminariach. Prywatnie ojciec dwóch synów i miłośnik motocykli.

mgr inż. Marcin Trociński

Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, oficer pożarnictwa. Od ukończeniu studiów w 2009 roku pełniący służbę w Jednostkach Ochrony Przeciwpożarowej, aktualnie zajmowane stanowisko - dowódca zmiany. W 2015 roku uzyskał uprawnienia rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych

mgr inż. Paweł Adamczyk

Absolwent Akademii Pożarniczej w Warszawie (dawna SGSP). Naczelnik Wydziału Przeciwdziałania Zagrożeniom Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Prelegent na konferencjach technicznych i sympozjach branżowych. Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych

Paweł Roczek

Wykształcenie: PW Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej SGSP - studia podyplomowe Bezpieczeństwo Budowli (BB-5)SGSP Inspektor ochrony przeciwpożarowej. Zakres działań w obszarze ochrony przeciwpożarowej dla: obiektów energetyki przemysłowej - blok gazowo parowy EC Żerań, zakładów petrochemicznych: ORLEN S.A., Lotos S.A., Baz paliwowych: Naftobazy, ORLEN S.A. zakładów chemicznych: Synthos, PCC ROKITA, Anwil S.A. Przemysłu spożywczego: piekarnie, wytwórnie oleju spożywczego, akumulatornie, drukarnie: Bauer, PWPW S.A. oczyszczalnie ścieków: Czajka, biogazownie budynki biurowe: budynek MPWiK, Budynek Astrum Business Park Obiekty administracyjno-socjalne związane z obiektami produkcyjnymi. Autorem lub współautorem:- ocen zagrożenia wybuchem, dokumentów zabezpieczeń przed wybuchem - scenariuszy pożarowych- koncepcji ochrony przeciwpożarowej- ocen zagrożeń pożarowych dla obiektów nowoprojektowanych / istniejących- instrukcji bezpieczeństwa pożarowego- ekspertyz technicznych stanu ochrony przeciwpożarowej Prelegentem podczas konferencji SITP

Leszek Schmidt

Umiejętnie dzieli się wiedzą prowadząc szkolenia i warsztaty, podczas których uczestnicy doceniają poziom jego wiedzy oraz doskonałych umiejętności jej przekazywania.

Z firmą C&C Partners jest związany od 2008 roku. Swoją karierę rozpoczynał na stanowisku specjalisty ds. wdrożeń i serwisu, następnie rozwijał się jako kierownik ds. produktu, a obecnie pełni funkcję kierownika działu.

Zgromadził spore doświadczanie podczas pracy w branży systemów zabezpieczeń z zakresu systemów PSIM, SMS, KD, SSWiN, VoIP, Interkom, VMS, CCTV, SSP, DSO. Miał przyjemność wdrażać oraz integrować systemy bezpieczeństwa w licznych projektach zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Projektował systemy bezpieczeństwa, współprowadził projekty programistyczne oraz napisał, sprzedał i wdrożył napisane przez siebie aplikacje. Ponadto na bieżąco nadzoruje wprowadzenie nowości produktowych do portfolio firmy i pozostaje w bezpośrednim kontakcie z dostawcami zagranicznymi.

Wykształcenie: Nyenrode Business Universiteit , Politechnika Poznańska , Instytut Politechniczny PWSZ

Licencje i certyfikaty: Certyfikat Kwalifikacji KNP 21/1205/2013 DŹWIĘKOWE SYSTEMY OSTRZEGAWCZE, Certyfikat Kwalifikacji KNP 24/1276/2013 SYSTEM SYGNALIZACJI POŻARU, COMMEND CYBER SECURITY EXPERT, Introduction to Product Management, COMMEND CERTIFIED SALES PROFESSIONAL 2023, Advancis WinGuard-X4 Training Basic, iProtect Advanded Training Amsterdam, Train-The-Trainer Workskop Salzburg, PRODUCT MANAGMENT - ZARZĄDZANIE PRODUKTEM , Skuteczny i motywujący kierownik Skuteczny i motywujący kierownik , Technical Training AlphaVision XL & ML Control Panels , Edge-Core Certified Engineer, Zarządzanie projektem , Interpid MicroPoint Tranning Course UK, Interpid MicroTrack Tranning Course UK, Training Polycom DECT Technology, GE800 & NEW LICENCE MODEL Workshop, New Hire Training, XTRAC Video Content Analysis & Videomining

bryg. mgr inż. Waldemar Wysowski

Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 30 września 1995 r., jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej w 2000 r. skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Miejskiej PSP m. st. Warszawy na stanowisko młodszego oficera. W kolejnych latach zajmował następujące stanowiska: specjalisty (od 2003 r.), starszego specjalisty (od 2007 r.), zastępcy naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego (od 2011 r.), a od 2022 r. do 2024 r. stanowisko naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa Ochrony Człowieka w Środowisku Pracy w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy (2022 r.).

Funkcjonariusz bryg. Waldemar Wysowski brał czynny udział w czynnościach kontrolno-rozpoznawczych w obiektach o znaczeniu strategicznym dla funkcjonowania Miasta Stołecznego Warszawy oraz w obiektach wielkokubaturowych, wysokościowych i bardziej skomplikowanych, wymagających większego doświadczenia przy ocenie przyjętych rozwiązań technicznych w zakresie ochrony przeciwpożarowej np. stacje II linii metra, lotnisko Chopina, Świątynia Opatrzności Bożej, Stadion Narodowy, węzły komunikacyjne o znaczeniu międzynarodowym i krajowym, obiekty infrastruktury krytycznej itp.

Odznaczony został m.in.: Brązową Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, Złotym Medalem "Za zasługi dla pożarnictwa", Brązowym Medalem "Za długoletnią służbę".

Program warsztatów

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH NALEŻY:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach dla rzeczoznawców jest przesłanie zgłoszenia – rejestracja odbywa się na stronie jak również przesłanie do CNBOP-PIB KARTY ZGŁOSZENIOWEJ

1 Termin ustalany przy zgłoszeniu się minimalnej liczby osób

2 Nowy termin wkrótce