20850 uczestników                                                          
7658 wydanych certyfikatów                         
  6440  wydanych zaświadczeń                           

Informacje ogólne

Koszt szkolenia

Prelegenci

Program szkolenia

Koordynator szkolenia
mgr Anna Gołąb
tel. (022) 769 32 21
e-mail: agolab@cnbop.pl
Lokalizacja
Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Nadwiślańska 213
05-420 Józefów /k. Otwocka
Liczba miejsc
25 *
Opis

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez Specjalistów CNBOP-PIB, rzeczoznawców zabezpieczeń ppoż., oficerów Państwowej Straży Pożarnej doświadczonych w akcjach ratowniczych, posiadających specjalistyczną wiedzę.

Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z działaniem autonomicznych czujek w ochronie mieszkań w przypadku zagrożenia pożarowego a także w sytuacjach związanych z wystąpieniem gazów palnych i tlenku węgla.

Zapraszamy do zapoznania się z dodatkową ofertą realizacji walidacji w ramach Zintegrowanego Systemu Kształcenia (ZSK)- więcej informacji znajdziecie Państwo pod następującym linkiem: https://www.cnbop.pl/pl/uslugi/jednostka-certyfikujaca-uslugi/certyfikacja-personelu

Adresaci szkolenia

Szkolenie kierowane jest do osób zainteresowanych tematyką montażu i konserwacji czujek autonomicznych.

Koszt szkolenia
Wariant I
Zgłoszenia dla 1 osoby
500,00 zł brutto / osoba (* szkolenie zwolnione z podatku VAT na podstawa § 3 ust.1 pkt 13 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień Dz.U. 2020 poz.1983 oraz z 2021 r. poz.2464)

Obejmuje:

  • Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej;
  • Dostęp i szkolenie na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
  • Zaświadczenie/ certyfikat o realizacji szkolenia;
mgr inż. Robert Śliwiński

Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (2011) oraz Szkoły Głównej Handlowej (2020). Od początku kariery zawodowej związany z Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowym Instytutem Badawczym jako specjalista Jednostki Certyfikującej. Prowadził procesy oceny zgodności dla podzespołów systemów sygnalizacji pożarowej, w tym podzespołów dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Pełnił rolę koordynatora obszaru merytorycznego urządzeń sygnalizacji alarmu pożaru i automatyki pożarniczej. Do 2019 przedstawiciel CNBOP-PIB w grupie sektorowej Jednostek Notyfikowanych Sector Group of Notified Bodies SG07 for Fixed Firefightings Systems. Od 2019 roku Zastępca Kierownika Zakładu Ocen Technicznych CNBOP-PIB. Autor artykułów w prasie branżowej związanych z bezpieczeństwem pożarowym. Jego zainteresowania dotyczą również autonomicznych czujek dymu i tlenku węgla stosowanych poza systemami sygnalizacji pożarowej. Współautor wytycznych CNBOP-PIB dot. systemów integrujących urządzenia przeciwpożarowe oraz wytycznych CNBOP-PIB | SITP dot. dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Auditor zakładowej kontroli produkcji, auditor wewnętrzny, ewaluator CNBOP-PIB. Przeprowadził blisko 300 inspekcji w zakładach produkcyjnych na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Indonezji, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz większości krajów Europejskich oceniając na zlecenie klientów CNBOP-PIB zakłady produkujące podzespoły SSP. Członek Komitetu Technicznego PKN 173 Interfejsów i Budynkowych Systemów Elektronicznych.

st.bryg. w st. spocz. mgr inż. Piotr Wojtaszewski

Oficer pożarnictwa, ukończył studia dzienne magisterskie w zakresie specjalności technicznej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz Studia Podyplomowe w zakresie Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Do czerwca 2015 r. był Zastępcą Dyrektora Biura Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.  Wykładowca na podyplomowych studiach z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i bezpieczeństwa budowli w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Wykładowca na szkoleniach dla projektantów różnych branż (SSP, DSO, SUG, wentylacja pożarowa, odbiory obiektów budowlanych, itp.) organizowanych przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Ekspert i prelegent na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Autor wielu publikacji na tematy dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Współautor wielu projektów aktów prawnych oraz analiz i ekspertyz technicznych dotyczących zabezpieczenia przeciwpożarowego różnych obiektów budowlanych. Rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych (od 1994 roku).

st. bryg. mgr inż. Marcin Wilczyński

Oficer pożarnictwa, absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (1999 r. - inżynier pożarnictwa), mgr pedagogiki ogólnej. W 2013 r. ukończył studia podyplomowe „Administracja i finanse publiczne” w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W latach 1999 – 2002 pełnił służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Grodzisku Maz. biorąc udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych oraz szkoleniach druhów OSP z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W okresie 2002 – 2019 pełnił służbę w Komendzie Głównej PSP w Warszawie wykonując zadania administracyjne związane z obszarem kadrowym. Od 2020 r. pełni służbę w Jednostce Certyfikującej Usługi CNBOP-PIB na stanowisku specjalisty inżynieryjno-technicznego. W Instytucie zajmuje się m. in. wdrożeniem procesów walidacji (egzaminowania) włączonych kwalifikacji wolnorynkowych przez IC CNBOP-PIB w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji oraz prowadzi procesy certyfikacji usług z obszaru ochrony przeciwpożarowej. Wykładowca na szkoleniach dla Inspektorów Ochrony Przeciwpożarowej.

Harmonogram

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:

  1. DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE lub POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora nie później niż na 14 dni przed przewidywanym terminem rozpoczęcia szkolenia. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
  2. Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

1 Termin ustalany przy zgłoszeniu się minimalnej liczby osób

2 Nowy termin wkrótce