Szkolenie dla konserwatorów podręcznego sprzętu gaśniczego 19-21.05.2025
Informacje ogólne
Koszt szkolenia
Prelegenci
Program szkolenia
ul. Nadwiślańska 213
05-420 Józefów /k. Otwocka
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy i umiejętności praktycznych dotyczących konserwacji i obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego, a także wskazanie właściwego doboru gaśnic w zależności od rodzaju palącego się materiału. Uczestnik szkolenia po zdaniu egzaminu uzyskuje certyfikat kompetencji w zakresie konserwacji podręcznego sprzętu gaśniczego, który stanowi jeden z warunków uzyskania autoryzacji od producentów gaśnic.
Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych tematyką konserwacji i napraw podręcznego sprzętu gaśniczego oraz do osób posiadających autoryzację producenta lub ubiegających się o nią w dziedzinie konserwacji podręcznego sprzętu gaśniczego.
Wariant I
Obejmuje:
- Materiały szkoleniowe w formie pdf;
- Obiad i serwis kawowy;
- Zaświadczenie/certyfikat;
Kierownik Jednostki Certyfikującej CNBOP-PIB w Józefowie. Pełni funkcję audytora inspekcji zakładowej kontroli Produkcji (ZKP) oraz ocen warunków techniczno – organizacyjnych (WTO). Pracuje również jako wykładowca na szkoleniach dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż., inspektorów ochrony przeciwpożarowej, projektantów, instalatorów i konserwatorów
Absolwent wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Obecnie pracownik CNBOP-PIB od 2012 roku na stanowisku młodszego specjalisty w Jednostce Certyfikującej.
Absolwent Studium Pedagogicznego w Bielsku-Białej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na Wydziale Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach na kierunku: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (studia II stopnia). Od 1999 roku pracownik Ogniochron S.A. w Andrychowie na stanowisku kierownika działu Serwisu i Reklamacji oraz Szkoleń i Autoryzacji.
Oficer pożarnictwa, ukończył studia dzienne magisterskie w zakresie specjalności technicznej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz Studia Podyplomowe w zakresie Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Do czerwca 2015 r. był Zastępcą Dyrektora Biura Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Wykładowca na podyplomowych studiach z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i bezpieczeństwa budowli w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Wykładowca na szkoleniach dla projektantów różnych branż (SSP, DSO, SUG, wentylacja pożarowa, odbiory obiektów budowlanych, itp.) organizowanych przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Ekspert i prelegent na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Autor wielu publikacji na tematy dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Współautor wielu projektów aktów prawnych oraz analiz i ekspertyz technicznych dotyczących zabezpieczenia przeciwpożarowego różnych obiektów budowlanych. Rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych (od 1994 roku).
I dzień
- Budowa i zasada działania gaśnic i agregatów gaśniczych;
- Zasady prawidłowego przeprowadzania przeglądów i napraw podręcznego sprzętu gaśniczego ze szczególnym uwzględnieniem zasad BHP;
- Narzędzia wspierające przegląd i konserwację podręcznego sprzętu gaśniczego. Prowadzenie dokumentacji w warsztacie naprawczym gaśnic;
- Proces autoryzacji serwisantów na przykładzie OGNIOCHRON S.A.;
- Przepisy dotyczące eksploatacji gaśnic przenośnych – podsumowanie;
- Typowe błędy w prowadzeniu konserwacji podręcznego sprzętu gaśniczego;
- Sposoby oznakowania gaśnic po przeglądach i naprawach.
II dzień
- Wymagania PSP przy prowadzeniu czynności kontrolno-rozpoznawczych obiektów budowlanych, kierunki zmian w przepisach dotyczących ochrony przeciwpożarowej.
- Szczegółowe zasady doboru, rozmieszczenia oraz oznakowania podręcznego sprzętu gaśniczego w obiektach budowlanych;
- Gaśnice przewoźne w ochronie przeciwpożarowej (rozmieszczenie gaśnic przewoźnych);
- Prezentacja na wybranych gaśnicach – serwis gaśnic przewoźnych;
- Praktyczne ćwiczenia umiejętności gaszenia z użyciem trenażera pożarowego;
- Ćwiczenia na wybranych gaśnicach – pokaz gaszenia;
- Zajęcia praktyczne – konserwacja podręcznego sprzętu gaśniczego.
III dzień
- Procedura dopuszczania do użytkowania podręcznego sprzętu gaśniczego;
- Środki gaśnicze stosowane w gaśnicach przenośnych i przewoźnych;
- Metodyka wykonywania badań podręcznego sprzętu gaśniczego;
- Egzamin.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:
- DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE lub POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora nie później niż na 14 dni przed przewidywanym terminem rozpoczęcia szkolenia. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
- Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.